Menu
• Strona główna
• Aktualności
Newsy Diakonat.pl
- Newsy Katolik.pl
Nowości w serwisie
• Wszystko o diakonacie
Czym jest diakonat?
Diakonat stały w Polsce
Diakonat czasowy
Historia Diakonatu
• Dokumenty i bibliografia
Czytelnia
Bibliografia
• Liturgia i kult
Liturgia
Święci i błogosławieni
• Linki
 
 
 
 
info@diakonat.pl
Newsy serwisu Katolik.pl
 

Poniżej przedstawiamy jedynie 20 najnowszych newsów portalu Katolik.pl.
Starsze informacje mozna odnaleźć bezpośrednio na www.katolik.pl


Pomocne zakupy 2018-07-20
Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.
  - [czytaj...]
 
Letnie spotkania nad Bałtykiem 2018-07-20
Gdynia, 24 lipca 2018, godz. 18:00: Centrum Arrupe zapraszama na kolejne spotkanie z Mariną Hulią współautorką rewelacyjnej i bardzo osobistej książki zatytułowanej "Recydywista" - świetna lektura na wakacje. Spotkanie odbędzie się w Cafe Księgarnia Vademecum przy ul. Świętojańskiej 5.
  - [czytaj...]
 
Rozpoczyna się ewangelizacja nadmorska 2018-07-19
W koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego 16 lipca rozpoczęły się duchowe przygotowania do 10. Ewangelizacji Nadmorskiej, która 20 lipca wyruszy na plaże i skwery nadmorskich miejscowości. Ewangelizatorzy z całego kraju przygotowują się w Koszalinie do 10-dniowej misji na wybrzeżu.
  - [czytaj...]
 
Warto znać ten adres POGOTOWIEDUCHOWE.PL 2018-07-20
Wezwanie. Pogotowie rusza, choć jest nieco dziwne: lekarze bez kitli, nie dają zastrzyków, nie przepisują recept i nie zabierają do szpitala, choć zdarza się, że kierują do specjalisty. Nawet sygnał tego pogotowia jest zupełnie inny. Telefoniczny.
  - [czytaj...]
 
Ślub pełen miłości - nowy projekt Szlachetnej Paczki 2018-07-20
,,Ślub pełen miłości" to nowy projekt, w ramach którego państwo młodzi wspierają działalność i rozwój Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W ramach tej inicjatywy mogą też liczyć na pomoc opiekuna, który pomoże im zorganizować ślubną kwestę.
  - [czytaj...]
 
Abp Guido Pozzo na zakończeniu warsztatów liturgicznych w Licheniu 2018-07-19
,,Pragnę podziękować Bogu za tę tak aktywną obecność społeczności <>, która trudzi się promocją starożytnej rzymskiej liturgii i w ten sposób oddaje chwałę Bogu dla dobra Kościoła i całej ludzkości...
  - [czytaj...]
 
Zaproszenie: Z Bogurodzicą ku polskiej wolności 2018-07-19
Ogólnopolska konferencja w 100. rocznicę odzyskania niepodległości pt. ,,Jasnogórska Matka i Naród. Z Bogurodzicą ku polskiej wolności myśli i czynu" odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 22-23 października 2018 roku.
  - [czytaj...]
 
Powstaje EWTN Polska 2018-07-19
,,Ufam, że EWTN Polska przyczyni się do zbawienia tych, którzy sami do kościoła nie przyjdą, a niby przypadkiem trafią do Telewizyjnej Sieci Wiekuistego Słowa..." - mówi w rozmowie z KAI dyrektor generalny EWTN Polska ks. Piotr Wiśniowski. Polska edycja globalnej telewizji katolickiej EWTN startuje 19 października.
  - [czytaj...]
 
Zmarł o. Tom Forrest CSsR 2018-07-19
Portal nowaewangelizacja.org przekazuje wiadomość o śmierci o. Toma Forresta CSsR, który był jedną z czołowych postaci w katolickim Ruchu Odnowy Charyzmatycznej na świecie.
  - [czytaj...]
 
Pracuję w Spółce Wszechmogący & Syn 2018-07-19
- Duszpasterstwo jest jak port, do którego można wpłynąć po zaopatrzenie: duchowe, emocjonalne, biznesowe, a także, aby zrzucić pewien balast. Można również przypłynąć turystycznie i obserwować, jak żyją inni chrześcijanie, a także, aby się zabawić, jadąc na weekendowy rajd - mówi Artur Kalicki, przedsiębiorca i członek Rady Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.
  - [czytaj...]
 
Pielgrzymka osób bezdomnych do Ojca Pio 2018-07-19
W październiku 2018 roku 30 osób bezdomnych z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio uda się na pielgrzymkę, organizowaną w ramach Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio. Pielgrzymi wezmą udział w audiencji u Ojca Świętego oraz odwiedzą Pietrelcinę, San Giovanni Rotondo, Padwę, Monte Sant'Angelo, Asyż i Alwernię.
  - [czytaj...]
 
Łódź: Spotkanie charyzmatyczne 2018-07-19
W Sanktuarium Świętości Życia przy ul. Łagiewnickiej 197/201 w Łodzi, prowadzonym przez księży pallotynów, odbędzie się charyzmatyczne spotkanie ewangelizacyjne ,,Jezus uzdrawia".
  - [czytaj...]
 
Tydzień św. Krzysztofa 2018-07-19
Pod hasłem ,,Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa" od 22 do 29 lipca w Kościele katolickim będzie obchodzony Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. W tym czasie przeprowadzana jest m.in. misyjna Akcja św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
  - [czytaj...]
 
II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie 2018-07-19
Wydarzenie organizowane przez Franciszkanów, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy, która przyciągnęła do Niepokalanowa prawie tysiąc młodych uczestników z całej Polski. Tym razem spotkanie odbędzie się 15 września.
 
  - [czytaj...]
 
Potrzebni wolontariusze: Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości zaprasza 2018-07-18
Ruszyła wielka kampania SuperW: wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI poszukiwani są w całej Polsce. Co najmniej 13,5 tysiąca wolontariuszy, w ponad 900 rejonach, programy te zaangażują w bieżącym roku w swoje działania. - [czytaj...]
 
Zakopane: Ewangelizacja w sierpniu 2018-07-18
W dniu 14 sierpnia 2018 roku, po raz drugi, odbędzie się ewangelizacja Zakopanego, z wydarzeniem centralnym "Tatrzańskie Worship". Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej Sursum Corda i Wspólnota Żywej Wiary z Zakopanego.
  - [czytaj...]
 
Niezwykłe muzeum i biblioteka u benedyktynek w Staniątkach 2018-07-17
Istniejący od ponad 800 lat klasztor benedyktynek w Staniątkach to jeden z największych skarbów Małopolski. W zakonnych murach przechowywane są bezcenne zabytki piśmiennicze, a także dzieła sztuki czy przedmioty używane przed wiekami w czasie liturgii.
  - [czytaj...]
 
Dentysta w Afryce - list wolontariuszki misyjnej 2018-07-17
Moja przygoda z projektem ,,Dentysta w Afryce" zaczęła się w 2016. W marcu, tuż po zakończeniu stażu, wyjechałam na 3 miesiące do Kamerunu. Było to moje pierwsze spotkanie z Afryką i pracą w trudnych, misyjnych warunkach. Wtedy też złapałam afrykańskiego bakcyla i wyjeżdżając z Abong-Mbang od siostry Nazariuszy, wiedziałam, że do Afryki powrócę.
  - [czytaj...]
 
Ikona Częstochowska na ŚDM w Panamie 2018-07-17
Ikona Matki Bożej Częstochowskiej ,,Od Oceanu do Oceanu" pielgrzymuje obecnie w intencji obrony cywilizacji życia przez stołeczną diecezję Quito w Ekwadorze. W styczniu przyszłego roku 34. Światowe Spotkanie Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem ma się odbyć w Panamie.
  - [czytaj...]
 
Kalwaryskie Tchnienie na wakacje 2018-07-17
Dnia 22 lipca rozpocznie się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które potrwa do soboty 28 lipca. Jak co roku odbędzie się  w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Tegorocznym hasłem będzie "Tchnienie". Zabrzmi ono szczególnie podczas konferencji zaproszonych gości. - [czytaj...]
 
 
  Licznik odwiedzin: 540738  projekt: InfoGrafNet

Wersja PL
Wersja EN
Wersja DE
Wersja FR
Wersja IT